Čištění matrací

Co vše lze extrakční metodou vyčistit?

Obecně platí, že veškeré znečištění se čistí tím lépe, čím dříve po ušpinění se odborné čištění provádí. Čištění matrací potom není oproti tomuto pravidlu výjimkou. Je naopak nutno pamatovat na to, že některé skvrny již nikdy není možné vyčistit zcela, zanechají-li se bez povšimnutí příliš dlouho.

Pokud jde o schopnosti extrakčního čištění, s přihlédnutím k výše uvedenému obecnému pravidlu lze extrakčním čištěním vyčistit takřka cokoli: skvrny od jídla, jakýchkoli tělních produktů i dalších viditelných skvrn. Stejně důležité však je, že extrakční čištění matrací zbaví Vaši postel neviditelného nebezpečí v podobě roztočů, alergenů a různých nebezpečných mikrobů stejně jako prachu, což je pro zdravý spánek naprosto nezbytné.

Moderní extrakční metoda čištění, hojně používaná pro čištění koberců, je vhodná také pro čištění jiných textilních povrchů, například pro čištění matrací.Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme čtvrtinu až třetinu veškerého svého času, je velice důležité, aby toto místo bylo zdravotně nezávadné.

Extrakční čištění matrace zbaví Vaši matraci roztočů, alergenů i hluboko usazeného prachu a pachu, čímž Vám zajistí ničím nerušený a především zdravý spánek. Extrakčně lze čistit většinu přírodních i syntetických materiálů matrací a je doporučováno provádět extrakční čištění alespoň dvakrát ročně. Čištění matrace je úkon, který by rozhodně neměl být podceňován.

Jak dlouho potrvá schnutí matrace?

Doba, po kterou bude matrace po extrakčním čištění vysychat je do značné míry závislá na specifikách dané místnosti. Jde především o teplotu okolního vzduchu a přísun čerstvého vzduchu. Obecně však extrakční metoda poskytuje velice krátké doby schnutí v porovnání s jinými metodami, vzhledem k tomu, že velká většina vody použité k čištění je bezprostředně po aplikaci z materiálu opět odsáta, takže výsledná vlhkost po čištění matrace je poměrně nízká.

Průměrně se doba schnutí matrace pohybuje mezi dvěma až čtyřmi hodinami, což je obvykle méně, než naši klienti předpokládali. I proto metodu extrakčního čištění využíváme. Pokud Vás naše nabídka extrakčního čištění matrací zaujala, neváhejte se na nás obrátit s objednávkou či jakýmikoli dotazy.

Formulář pro nezávaznou objednávku

ZAVŘÍT