Čištění sedaček

Co vše lze extrakční metodou vyčistit?

Obecně platí, že veškeré znečištění se čistí tím lépe, čím dříve po ušpinění se odborné čištění provádí. Čištění čalouněných sedacích souprav není oproti tomuto pravidlu výjimkou. Je naopak nutno pamatovat na to, že některé skvrny již nikdy není možné vyčistit zcela, zanechají-li se bez povšimnutí příliš dlouho.

Pokud jde o schopnosti extrakčního čištění, s přihlédnutím k výše uvedenému obecnému pravidlu lze extrakčním čištěním vyčistit takřka cokoli: skvrny od jídla nebo vína, inkoustu, žvýkaček i další viditelné znečištění. Důležité však je i to, že extrakční čištění zbaví Vaši sedací soupravu také neviditelného znečištění v podobě roztočů, alergenů a různých nebezpečných mikrobů stejně jako hluboko usazeného prachu. Výsledkem tedy bude pouze vonící zdravotně nezávadná a viditelně čistá sedačka.

Extrakční čištění, moderní metoda, jež je hojně využívána k čištění koberců nebo k čištění matrací je aplikovatelná na většinu textilních materiálů, takže se hodí i k strojnímu čištění čalouněných sedacích souprav a křesel. Nehodí se pouze k čištění sedacích souprav vyrobených z kůže nebo materiálů s teflonovou úpravou, neboť extrakční čištění je čištěním hloubkovým, což je neslučitelné s neprodyšnými materiály. Náš odborník v každém případě ještě před zahájením všech prací posoudí, zda je povrch Vaší sedačky k čištění extrakční metodou vhodný, aby bylo zamezeno jakýmkoli bezpečnostním rizikům.

Extrakční čištění čalouněných sedacích souprav zajistí nejen odstranění všech viditelných skvrn, ale také hluboko usazeného prachu, mikrobů a roztočů, jejichž přítomnost v čalounění neprospívá zdraví osob pohybujících se v místnosti. Extrakční čištění čalounění je proto doporučováno provádět minimálně dvakrát ročně, aby bylo zajištěno zdravé prostředí.

Jak dlouho potrvá vysychání čalounění?

V porovnání s jinými metodami čištění čalounění se extrakční metoda vyznačuje velice krátkou dobou schnutí. Ta je zaručena faktem, že většina vody použité k čištění je ihned po aplikaci z materiálu odsána zpět do čisticího stroje (extraktoru), takže čištěný povrch zůstane pouze mírně vlhký.

Doba vyschnutí je závislá na mnoha vnějších faktorech, zejména na teplotě v místnosti a na přísunu čerstvého vzduchu. Průměrně lze říci, že doba schnutí po extrakčním čištění čalounění se pohybuje kolem dvou až čtyř hodin, což je v porovnání s jinými metodami velice dobrý výkon.

Pokud Vás extrakční čištění čalouněných sedacích souprav a křesel zaujalo, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím objednávkového formuláře. Obratem pro Vás zdarma připravíme cenovou kalkulaci.

Formulář pro nezávaznou objednávku

ZAVŘÍT